795 474 459

Glukobus

Polska Profilaktyka Sp. z o.o. mobilne badanie poziomu glukozy. Nasz mobilny bus odwiedza miasta, miasteczka a także wsie w całym kraju. Współpracujemy z samorządami lokalnymi, mediami a także z firmami farmaceutycznymi, aptekami, przychodniami i zakładami pracy.

Badanie poziomu glukozy (cukru) we krwi informuje nas o jego poziomie oraz w jaki sposób czynniki zewnętrzne wpływają na ten poziom. Badanie jest adresowane do osób zdrowych a także do osób, które walczą z cukrzycą. Badanie to pozwala wykryć chorobę i skierować pacjenta do odpowiedniego lekarza specalisty. Choroba cukrzycowa wiąże się z uszkodzeniem, zaburzeniem czynności i niewydolności narządów takich jak: oczy, nerki, nerwy, serce i naczynia krwionośne.

Badanie to wykonujemy urządzeniem o nazwie glukometr. Pacjent nakłuwa palec nakłuwaczem. Po nakłuciu umieszcza się kroplę krwi na pasku testowym glukometra. Po kilkudziesięciu sekundach na aparacie pojawia sie wynik. Badanie jest bezbolesne i szybkie. Wynik pozwala określić czy poziom cukru jest za niski czy wysoki.

Dodtakowo podczas każdego badania pacjent otrzymuje również poradę diabetologiczną. Infromacje przekazywane zawierają niezbędne wzmainki dotyczące żywienia, produktów zywnościowych, przygotowania posilków itd.

Serdecznie zapraszamy do współpracy samorządy, firmy, zakłady pracy, którym nie jest obojętne zdrowie mieszkańców i pracowników.