795 474 459

Kardiobus

Polska Profilaktyka Sp. z o.o. jako pierwsza firma w Polsce rozpoczęła mobilne badanie EKG serca. Nasz mobilny bus jest obecny na terenie całego kraju. Odwiedza miasta, wsie oraz mniejsze miejscowości, gdzie dostęp do takiego rodzaju badania jest utrudniony dla mieszkańców. Współpracujemy z samorządami lokalnymi, firmamy farmaceutycznymi, aptekami, przychodniami.

Badanie EKG serca ma za zadanie wczesne wykrycie chorób mięśnia sercowego. Wykrywa zaburzenia pracy serca, niedokrwienie, przedwczesny zawał lub jego znak po przebyciu. Wykonywane w naszym mobilnym busie jest badaniem bezbolesnym i bezinwazyjnym z tego względu jest pozbawione powikłań. Wykonywane jest u pacjentów w każdym wieku a także u kobiet ciężarnych.

Pacjent ułożony jest w pozycji leżącej z odsłoniętą klatka piersiową i kończynami. Do kończyn dolnych i górnych podłączone zostają elektrody. Natomiast w okolicy klatki piersiowej nałożony jest pas z elektrodami by pacjent czuł sie wygodnie i konfortowo. Podczas badania leżymy w bezruchu by nie zaburzyć zapisu EKG. Po kilku chwilach otrzymujemy wynik z interpretacją. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości pracy serca pacjent zostaje skierowany do lekarza specjalisty. Badanie to można wykonywać wielokrotnie.

Serdecznie zapraszamy do współpracy samorządy, firmy, zakłady pracy, którym nie jest obojętne zdrowie mieszkańców i pracowników.