795 474 459

Osteobus

Polska Profilaktyka Sp. z o.o. rozszerzyła swoją ofertę o mobilne badanie densytometryczne (badanie gęstości kości). Nasz mobilny bus odwiedza miasta, miasteczka a także wsie w całym kraju. Współpracujemy z samorządami lokalnymi, mediami a także z firmami farmaceutycznymi, aptekami, przychodniami i zakładami pracy.

Badanie gęstości kości pozwala wykryć osteoporozę kości we wczesnym jej stadium rozwoju. Pozwala ono na monitorowanie leczenia i określenia stopia zaawansowania choroby. Bada się głownie odcinek lędźwiowy kręgosłupa a także kość udową, są one bardzo narażone na uszkodzenie.

Badanie wykonujemy aparatem zwanym densytometrem. Jest to urządzenie rentgenowskie, dzięki któremu jesteśmy w stanie określić i oszacować zagrożenie złamania. Jest to badanie bezinwazyjne i bezbolesne. Pacjent kładzie się na stole pomiarowym po czym jego ciało zostaje zeskanowane przez aparat , ktorego ramie przesuwa się nad pacjentem. Badanie jest również szybkie trwa kilka minut. Otrzymuje on wynik i zalecenia osoby badającej.

Densytometria kości polecana jest osobom po 40 roku życia u których w rodzinie występowała osteoporoza. Polecana jest wszystkim kobietom po 50 roku życia. Mężczyźni po 55 roku życia również powinni profilaktycznie przystąpić do badania.

Serdecznie zapraszamy do współpracy samorządy, firmy, zakłady pracy, którym nie jest obojętne zdrowie mieszkańców i pracowników.